Szafy ubraniowe metalowe w placówkach medycznych

Szafy ubraniowe metalowe stanowią istotny element funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni socjalnej prawie każdej firmy lub przedsiębiorstwa przemysłowego. Szafa otwarta socjalna gwarantuje łatwe, higieniczne, a ponadto wyjątkowo bezpieczne przechowywanie odzieży i niezbędnych przedmiotów pracowniczych. Tego rodzaju szafy są produkowane przez profesjonalne firmy zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi i obowiązującymi normami. 

Szafy ubraniowe metalowe – cechy charakterystyczne

Podstawowym zadaniem szafy socjalnej jest umożliwienie zmiany odzieży bezpośrednio na miejscu i przechowywanie rzeczy osobistych. Szafy otwarte do szatni są zwykle zaopatrzone w półkę górną, która jest przeznaczona do przechowywania nakrycia głowy, półkę przeznaczoną na obuwie i przestrzeń otwartą, która służy do zawieszania odzieży.

Szafy szatniowe stanowią komfortowe i higieniczne miejsce do przechowywania odzieży oraz posiadają estetyczną, praktyczną konstrukcję i przede wszystkim wytrzymałą, przygotowaną do intensywnej eksploatacji. Aby zwiększyć zakres higieny, konstrukcja szafy otwartej socjalnej pozwala na separację rzeczy brudnych od czystych, a dla zwiększenia komfortu użytkowania jest zaopatrzona dodatkowo w otwory wentylacyjne, które zapewniają właściwy przepływ powietrza.

Aby ułatwić zmianę obuwia zwykle towarzyszy jej praktyczna ławeczka. Zarówno ławeczka, jak i szafa charakteryzują się wytrzymałymi konstrukcjami, przeważnie z metalu, gdzie do ich malowania wykorzystuje się nowoczesną technologię proszkową.

Szafki ubraniowe BHP do szatni – zakres zastosowania

Szafy do szatni bardzo dobrze sprawdzają się w różnego typu przedsiębiorstwach, zarówno w małych firmach, jak i dużych zakładach przemysłowych, ale też są bardzo często wykorzystywane w obiektach użyteczności publicznej, takich jak biblioteki, czytelnie i domy kultury, przychodnie i inne placówki medyczne.

Również w szkołach i przedszkolach zauważono zalety szaf ubraniowych metalowychgdzie stały się popularnym elementem wyposażenia szatni lub korytarza wejściowego.Szafy otwarte socjalne stanowią estetyczny, ale przede wszystkim niezwykle pragmatyczny element wyposażenia wnętrz i przestrzeni socjalnych, który pozwala na bezpieczne i sterylne przechowywanie ubrań, a dodatkowo jest to mebel wyróżniający się wysoką odpornością na uszkodzenia, który cechuje się łatwą konserwacją, dzięki czemu cieszy się coraz większą popularnością w wielu sektorach przemysłu i oświaty.