Rowerek trójkołowy Liki dla dzieci

Rowerek trójkołowy Liki to dobry sposób na urozmaicenie spacerów dziecka. Z biegiem czasu wózek staje się nudny, a rodzice nie chcą już nosić ze sobą nieporęcznej konstrukcji. W sklepach dostępne są setki różnych modeli i typów, więc mamy i tatusiowie często gubią się w tym wyborze. 

Należy wziąć pod uwagę wagę i wzrost dziecka przy wyborze rowerka

Wybierając rower dla dziecka, należy zwrócić uwagę na ramę, koła i siodełko, ponieważ są to podstawowe czynniki decydujące o bezpieczeństwie, niezawodności i wadze całej konstrukcji. Sam rower może ważyć od 8 do 13 kg – w zależności od materiału, z którego jest wykonany.

Producenci zwykle podają, ile wzrostu i ile wzrostu powinno mieć dziecko. Nigdy nie należy tego lekceważyć, ponieważ od tego zależy komfort jazdy Twojego dziecka. Średnica kółek zależy również od wzrostu dziecka.

Wybierz ramy wykonane z włókna węglowego lub aluminium

Ramy rowerów dziecięcych są wykonane z różnych materiałów. Ramy stalowe są mocne, ale ciężkie. Istnieją ramy z tworzywa sztucznego, które nie wytrzymują dobrze obciążenia, więc nie polecam ich.

Pozostaje więc karbon i aluminium, które są jednymi z najbardziej popularnych, trwałych, lekkich i wysokiej jakości materiałów. Rowery z ramami z włókna węglowego i aluminium są dość drogie, ale z pewnością posłużą długo i zapewnią dziecku wygodę.

Przy wyborze ramy należy uważnie przyjrzeć się spawom i połączeniom wszystkich elementów: wszystko musi do siebie pasować w sposób bezpieczny i pewny, a wszystkie szwy muszą być dokładne.

Zwróć uwagę na materiał i szerokość kół rowerka trójkołowego

Ponieważ nie wszystkie ulice mają gładką nawierzchnię asfaltową, rowery z pompowanymi kołami są lepsze od tych z kołami plastikowymi. Nadmuchiwane koła są wygodniejsze w jeździe: zapewniają dobrą amortyzację wstrząsów, dużą mobilność podczas jazdy terenowej i doskonałe tłumienie hałasu. Jedyną wadą jest możliwość przebicia dętki. Takie koła kosztują więcej niż koła plastikowe.

Należy również zwrócić uwagę na szerokość kół. Im szersze koło, tym rower jest bardziej stabilny. Dla dzieci powyżej trzeciego roku życia lepiej jest wybrać większe koła, aby dziecko mogło bezpieczniej nabierać prędkości.

Zobacz rowerek trójkołowy Liki: https://markowewozki.pl/rowerek-trojkolowy-liki/