Preparaty wspomagające antykoncecpję

Antykoncepcja to najważniejszy element na drodze w pełni świadomego planowania rodziny i pożycia małżeńskiego i partnerskiego. Na rynku dostępnych jest wiele metod antykoncepcyjnych. Najpopularniejszą nadal jest antykoncepcja mechaniczna, a więc prezerwatywy, jednak duża dostępność środków chemicznych i hormonalnych powoduje, że kobiety równie chętnie po nie sięgają.

Odchodzi się od metod naturalnych, ponieważ jak pokazują statystyki są one najmniej skuteczne, w stosunku do wspomnianych już metod, które gwarantują niemal 100% zabezpieczenie przed niechcianą ciążą.

Antykoncepcja hormonalna

Decydując się na antykoncepcję hormonalną niezbędna jest konsultacja tej decyzji z lekarzem. To ginekolog powinien dobrać odpowiedni dla pacjentki skład hormonów, które może przyjmować aby antykoncepcja była bezpieczna i nie obciążała organizmu, a także formę, ponieważ oprócz tabletek dostępne są także zastrzyki, plastry i chipy hormonalne.  Istnieją środki wspomagające terapię hormonalną, jednym z nich jest Asequrella Forte.

Pomaga ona kontrolować wagę, usuwa nadmiar wody z organizmy, stymuluje popęd seksualny, tak często stanowiący efekt uboczny przy antykoncepcji tego typu. Ważne jest także prawidłowe funkcjonowanie układu moczowo-płciowego poprzez utrzymanie odpowiednio kwaśnego środowiska pochwy. Jest to możliwe poprzez przyjmowanie bakterii kwasu mlekowego w suplementach, jak choćby Trivagin.

Chemiczne metody antykoncepcji

Chemiczne metody antykoncepcji mają za zadanie tak zagęścić śluz szyjkowy i sparaliżować plemniki aby nie dotarły one do komórki jajowej i nie doszło do zapłodnienia. Są to żele i kremy plemnikobójcze, globulki i gąbki dopochwowe oraz pianki antykoncepcyjne. Niestety zdarzyć się może, że wystąpi reakcja alergiczna wówczas należy zastosować środki  regulujące i leczące infekcje jak np. Iladian Direct Plus.