Maty edukacyjne dla dzieci – zalety

Maty edukacyjne dla niemowląt to chyba jeden z najpopularniejszych akcesoriów i must-have każdego świeżo upieczonego rodzica.

Zabawka ta wiąże ze sobą tak dużo zalet zarówno dla rozwoju niemowlaka jak i dla komfortu rodzica, że nie sposób opisać ich wszystkich. Rynek pęka w szwach od ofert na nim dostępnych. Różnią się wymiarami, kolorami, wzorami, dodatkami lub materiałem z jakiego je wykonano.

Producent zabawek rozwojowych Tiny Love posiada w swojej ofercie kilka wariantów mat edukacyjnych, jak wybrać wariant najlepiej dostosowany do własnych potrzeb i dlaczego w ogóle warto ją posiadać?

Mata edukacyjna – co to jest?

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą lub chcą lepiej poznać ten produkt wyjaśniamy co to właściwie jest mata edukacyjna https://www.tinylove.com/pl_pl/gymini-activity-gyms/. Otóż jest to zabawka pobudzająca rozwój niemowlaka, łącząca ze sobą różne funkcje. Może posłużyć jako dywanik, kojec, miejsce do swobodnego poruszania się po podłodze dając swobodę maluchowi. Jednak najważniejsza funkcja to rozwój ruchowy i zmysłów.

Maty edukacyjne – jakie są rodzaje?

Na podstawie oferty firmy Tiny Love możemy wyróżnić dwa rodzaje mat edukacyjnych:

  • Interaktywna mata – jest to miękka mata dużych rozmiarów, która po rozłożeniu na podłodze tworzy doskonałą przestrzeń do zabawy dla malucha w higienicznych warunkach. Ponadto w matę wbudowane są sensory, zabawki i interaktywne elementy, które pobudzają malucha do zabawy. Przykładowo są to lusterka, grzechotki, wstążki, szeleszczące elementy umiejscowione w różnych odległościach i miejscach.
  • Edukacyjna mata gimnastyka – to z kolei mata, która poza funkcjami w płaszczyźnie ma dołączony stojący pałąk na którym można zawiesić dołączone zabawki lub inne dodatkowe elementy. Jedną z form zabawy może być położenie dziecka na pleckach pod pałąkiem z wiszącymi zabawkami, maluch na pewno zainteresuje się tym co nad nim zwisa. Poprzez chęć dotknięcia zabawek niemowlak zmuszony jest to gimnastyki rączkami.

Mata edukacyjna – zbawienie dla rodziców!

Oprócz szerokich zalet w rozwoju dziecka jakie niesie za sobą korzystanie z edukacyjnej maty może ona być pomocna dla rodziców, którzy potrzebują chwili wytchnienia od nieustannej wspólnej zabawy.