Kwas usieciowany w medycynie estetycznej

Biorąc pod uwagę zabiegi kosmetyczne i produkty, po które się tam sięga, na pewno przełomowe było zastosowanie kwasu hialuronowego, który przecież występuje w naszym organizmie, ale do pewnego czasu, a potem zanika. To właśnie między innymi dzięki niemu jesteśmy w stanie pozbyć się zmarszczek. Wprawdzie efekty jego zastosowania nie są stałe, ale i tak warto się na taki krok zdecydować. Dodajmy tutaj od razu, że ustępują one po około sześciu – dwunastu miesiącach, kiedy to kwas hialuronowy zostaje w naszym organizmie rozłożony. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dzielimy go na kwas usieciowany i nieusieciowany. Który w związku z tym jest kwasem lepszym?

Rewitalizacja skory

Jeśli weźmiemy pod uwagę kwas nieusieciowany, to ten stosowany jest w celu rewitalizacji skóry. Z kolei kwas usieciowany jest stosowany przez specjalistów do konkretnych zabiegów związanych z modelowaniem twarzy i w roli jej wypełniacza.

Nic w związku z tym dziwnego, że o wiele częściej sięgamy tutaj po kwas usieciowany. Zresztą nie bez powodu mówiąc o kwasie hialuronowym, to właśnie o tym kwasie myślimy w pierwszej kolejności. Mimo wszystko warto zdawać sobie sprawę z tego, że wyróżnić możemy tutaj również i ten drugi. Warto też wiedzieć, do czego służy taki kwas.

Zabiegi kosmetyczne

Wszystkim zainteresowanym zabiegami kosmetycznymi zalecamy przyjrzeć się tej substancji nieco bliżej. Bardzo możliwe bowiem jest, że w zabiegu, na który macie zamiar się zdecydować, zostanie on użyty, bo po tę substancję specjaliści sięgają bardzo często i patrząc na jej zalety i zastosowanie sięgać będą nadal.