Kosze na zużyte pieluchy – czy warto?

Kosz na zużyte pieluchy jest dość nowym wynalazkiem. Gdybyśmy spytali o taki przedmiot nasze babcie albo ciocie to myślę, że nawet nie słyszały o takich rzeczach. Obecnie na rynku dostępne są woreczki na pieluchy, które niwelują brzydkie zapachy z pampersów.

Nie oszukując się, woreczki są zapachowe, ale wykonane z cienkiego materiału, przez który niestety ten nieprzyjemny zapach i tak będzie docierał. Jest to niewątpliwie wygoda w miejscu publicznym bądź przy okazjonalnym wyjściu z maluszkiem. Lecz większość czasu i tak spędzamy w domowym zaciszu, a w szczególności obecnie w czasach pandemii.

Kosze na zużyte pieluchy dobrym rozwiązaniem?

Typowy niemowlak zużywa średnio 10 pampersów dziennie. Kosz na pieluchy zaprojektowany jest na 40 litrów, co daje w przybliżeniu 25 sztuk pampersów. Oznacza to, że bez problemu zmieścimy w nim pieluchy z całego dnia, być może nawet z dwóch lub trzech dni.

Taka forma utylizacji środków higieny jest dla nas bezpieczna, ponieważ nie mamy bezpośredniego kontaktu z zabrudzonymi pieluszkami. Higieniczne użytkowanie poprawia również możliwość wyjęcia całej zawartości kosza wraz z workiem. Specjalnie zamontowany system uszczelniania chroni przed wydobywaniem się specyficznych zapachów z pieluszek dziecka.

Codzienne korzystanie z tego typu udogodnień z pewnością zmieni ten brzydko pachnący obowiązek w coś miłego. Wrzucenie odpadów do kosza możliwe jest za pomocą jednej ręki. Drugą dłonią spokojnie możemy otaczać maluszka opieką. Otwieranie i zamykanie kosza jest przemyślane również w kwestii prób samodzielnego otwierania kosza przez maluszka.

Różne warianty koszy na pieluchy

Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru koloru kosza. Do zamówienia dołączany jest również zapas worków. Standardowe worki na odpady domowe również będą pasować do tego kosza, tak więc nie musimy ponosić żadnych dodatkowych już kosztów.

Kosze na zużyte pieluchy można kupić poprzez stronę www lub w jednym ze sklepów partnerskich zlokalizowanych w różnych częściach Polski. Jego wygląd wspaniale wpisze się w każdy styl mieszkania. W późniejszym czasie, gdy dziecko już nie będzie korzystało z pieluszek, można kosz wykorzystać jako zbiornik na inne odpady.