Jak w Poznaniu znaleźć dobrego malarza?

Jeżeli szukamy osoby, która ładnie pomalujemy nam mieszkanie lub dom, pamiętajmy, by miała odpowiednie doświadczenie w tej dziedzinie. Jeżeli zdecydujemy się robić to sami, możemy nierówno pomalować ściany. Ponadto możemy popełnić wielu błędów, które będą wynikać z braku czasu, energii i pieniędzy. Możemy ich uniknąć, jeżeli zatrudnimy profesjonalnego malarza.

Ile trwa malowanie domu

Na koniec pamiętajmy, że malowanie domu wymaga dużo czasu, którego wiele zapracowanych osób po prostu nie ma. Jeżeli znajdziemy kompetentnego i doświadczonego malarza, praca zostanie wykonana prawidłowo i terminowo i nie będzie tak kosztowna. Powinniśmy więc poszukać godnego zaufania malarza, ponieważ tylko dzięki niemu osiągniemy efekty, o jakie nam chodzi.

Zapytajmy przyjaciół, krewnych, a nawet sąsiadów o to, czy znają jakiegoś dobrego fachowca. Być może słyszeliśmy, że ktoś niedawno remontował dom. Zapytajmy go, czy był zadowolony z pracy wykonanej przez malarza. Jeżeli nie znamy jednak takich osób, możemy skorzystać z katalogu firmowego lub wyszukiwarki Google.

Malarze z polecenia

Jeżeli nie mamy nikogo polecanego, możemy przeszukać Internet. Dobry malarz Poznań to hasło które warto wpisać. Może mieć on swoją stronę internetową. Następnie musimy przedzwonić do kilku wybranych malarzy. Zapytajmy ich o oferowane usługi, proponowany cennik i zadajmy inne istotne dla nas pytania.

Wycena malowania mieszkania

Dobry malarz nigdy nie poda nam dokładnej ceny za usługę przez telefon. Zamiast tego nas odwiedzi i zobaczyć obszar, który musi zostać pomalowany. Zada też szczegółowe pytania, dotyczące rodzaju malowania, jaki nas interesuje. Ta wstępna konsultacja powinna być bezpłatna i nie może nas wiązać już na tym etapie z danym malarzem. Jeżeli chcemy uzyskać konkretną wycenę, powinniśmy dokładnie wiedzieć, czego chcemy.

Dobrze, abyśmy mieli dokładną listę, co należy pomalować, ile powłok malarskich wymagamy, czy konieczne może być uszczelnienie. Nawet dobry malarz nie może podać dokładnej wyceny na podstawie nieszczegółowych lub niekompletnych informacji. Powinniśmy dowiedzieć się jak najwięcej o malarzu, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Dobrze, abyśmy zadali mu kilka podstawowych pytań.

Doświadczenie w malowaniu ścian

Zapytajmy go o doświadczenie, czy wykonuje pracę samodzielnie czy zleca podwykonawstwo, czy może pokazać referencje, czy może przedstawić pisemną gwarancję, że praca zostanie wykonana prawidłowo, a konsultacja wstępna będzie bezpłatna, jakiego rodzaju uszczelniania i farb używa. Dowiedzmy się, jaki rodzaj farby i kolory poleca, iloma warstwami pomaluje ściany i sufity i jak długo będzie trwało u nas malowanie.