Fale radiowe urządzenie w gabinecie kosmetycznym

Wyposażenie salonu kosmetycznego

W salonach kosmetycznych wykorzystuje się różnego rodzaju urządzenia, które mają za zadanie usprawnić pracę, pomóc w wykonaniu poszczególnych zabiegów. Z tego powodu inwestuje się w takie produkty jak fale radiowe urządzenie.

Dzięki niemu można korzystnie oddziaływać na skórę. Jest tutaj wytwarzany prąd o wysokiej częstotliwości, który potem dociera do tkanek i nad nimi pracuje. Jest to metoda dosyć nowoczesna i coraz bardziej popularna, dzięki czemu jest wykorzystywana w większości salonów.

Czym jest diatermia?

Najprościej mówiąc, jest to głębokie ogrzewanie. Jednak warto skupić się bardziej na tym zjawisku i całym procesie, z którym jest to tutaj związane. Od dawna bowiem w samej medycznie wykorzystuje się częstotliwości radiowe. Już lata temu odkryto ich pozytywne działanie na człowieka. Ponad wiek temu po raz pierwszy przeprowadzona w ogóle badania w tym zakresie. Chodzi w niej oczywiście o ogrzewania poszczególnych organów oraz tkanek przy pomocy prądu o wysokiej częstotliwości.

Tego rodzaju prąd na ważną cechę. Wykazuje bowiem wyraźny efekt termiczny, a jego działanie wpływa na organizm tak, że występują w nim konkretne reakcje fizjologiczne, a także jest wtedy zwiększona aktywność autonomicznego układu nerwowego. Dzięki takiemu działaniu można doprowadzić w ciele do zwiększenia krążenia limfy i krwi w organizmie.

Obserwuje się także zwiększony metabolizm, co wiąże się przeważnie ze wzrostem temperatury ciała o 0,1-0,2 stopnia Celsjusza. Dodatkowo jest zauważalna zwiększona aktywność leukocytów. Jeszcze do niedawna tego rodzaju metoda nie była w ogóle stosowana w kosmetologii. A do dlatego, że energia wnikała zbyt gładko w tkanki ciała.

Fale radiowe w salonie kosmetycznym

Obecnie jednak wykorzystuje się fale radiowe(https://medikapoland.pl/pl/content/39-fale-radiowe-urzadzenie). Urządzenie  takie wykorzystuje odpowiednią wiązkę lasera półprzewodnikowego do przeprowadzenia zabiegów terapeutycznych oraz liftingujących. Wykorzystywana energia doprowadza do podgrzania odpowiednich włókien, a także do ich skurczenia i napinania. Dzięki temu możliwa jest ich regeneracja.

Warto zauważyć, jak wiele może zdziałać taka metoda. Pacjenci od razu zauważają redukcję zmarszczek na swojej twarzy. Mogą także pozbyć się cellulitu, poprawić owal twarzy, a nawet zredukować drugi podbródek. Jest to dobra metoda, która na pewno znajdzie zastosowanie.