Dbaj o siebie

Zdrowie to rzecz, którą jak się utraci to może już nigdy nie powrócić, dlatego należy o nie dbać. Nie zawsze utrata zdrowia wynika z naszej winy, często to zdarzenia losowe lub uwarunkowania genetyczne, na które nie mamy wpływu decydują o naszym zdrowiu. Zdrowia nie da się kupić za pieniądze, dlatego też jest takie cenne.

Postęp medyczny

Jeśli choroba jest nieuleczalna to jedyne co mogą zrobić lekarze to opóźnić jej rozwój przedłużając w ten sposób życie chorego. Niestety mimo postępu medycyny wciąż istnieją nieuleczalne choroby w przypadku których medycyna jest bezsilna. Różne wypadki na przykład samochodowe, katastrofy czy inne klęski także często zostawiają trwały uszczerbek na zdrowiu.

Jest bardzo wielu ludzi, którzy dbali o zdrowie, a nagle nie z własnej winy je utracili, bo kto mógł przewidzieć, że np pijany kierowca potrąci nas na pasach. Mimo wszystko o zdrowie należy dbać, ponieważ ciężko jest potem żyć ze świadomością, że to my jesteśmy odpowiedzialny za zły stan naszego zdrowia, a nie inne zdarzenia, na które nie mieliśmy wpływu.