Czym powinny się charakteryzować gryzaki dla dzieci?

Gryzaki dla dzieci to jeden z podstawowych produktów występujących w niemowlęcej wyprawce. Mnogość sklepowej oferty i jej dostępność sprawia, że wybór odpowiedniego gryzaka może stać się wyzwaniem. Czym się kierować podczas wyboru zabawki? Na jakie cechy należy zwrócić uwagę kupując gryzaki dla dzieci? 

Po co dziecku gryzak?

Obecnie oferta produktów dla dzieci bardzo mocno się rozwija. W sklepach można znaleźć gryzaki z różnych materiałów. Zaspokajają one potrzeby dziecka i sprawiają, że dyskomfort związany z ząbkowaniem jest mniejszy. Działają uspokajająco i kojąco, mogą być pomocą przy zasypianiu.

Silikonowe, tkaninowe, a może…drewniane gryzaki dla dzieci?

Stojąc przed dylematem zakupu gryzaka warto zastanowić się jakie ma być jego główne przeznaczenie. Część dzieci preferuje gryzaki-maskotki, które mają postać miękkich szmatek czy misiów wykonanych z bezpiecznych materiałów, które można wkładać do buzi. Inne są silikonowe, te z kolei mają przewagę łatwości utrzymania ich w czystości.

Część dostępnych gryzaków ma dodatkową funkcję. Materiał z którego są wykonane można schładzać w lodówce, a nawet zamrażać. Dzięki schłodzeniu gryzak szczególnie efektywnie koi ból i niepokój związany z ząbkowaniem.

Drewniane zabawki są szczególnie piękne, będą dobrym wyborem dla rodziców, którzy cenią sobie wartości ekologiczne, szukają zabawek w duchu pedagogiki Montessori lub po prostu bliska jest im estetyka drewnianych wyrobów.

Gryzak dla dziecka – pomysł na prezent? 

Wybierając się z wizytą do świeżo upieczonych rodziców często goście stoją przed dylematem wyboru prezentu. Oczywiście najlepiej będzie zapytać młodą mamę czy tatę czego aktualnie potrzebują i jaki prezent sprawiłby im największą przyjemność, jeśli jednak nie są w stanie wskazać nic konkretnego, lub chcemy do prezentu dołożyć niewielką niespodziankę warto wziąć pod uwagę opcję zakupu gryzaka.

Gryzak to prezent, który jest uniwersalny. Będzie służył dziecku przez kilka miesięcy, a część z modeli mogą zostać z maluchem na dłużej np. pełniąc rolę przytulanki. Wybierając zabawkę zwróć uwagę na jej jakość i upodobania rodziców dziecka.