Czy smoczek uspokajający to zawsze zły wybór?

Świeżo upieczeni rodzice często wzbraniają się przed podaniem noworodkowi smoczka z obawy, że zostanie zaburzony u malca prawidłowy odruch ssania i karmienie piersią nie będzie już tak efektywne.

Na szczęście jest to błędne przekonanie i smoczek może być dla maluszka całkowicie bezpieczny, ważne jednak aby odpowiednio dopasować jego model i rozmiar.

Jak uspokoić niemowlę i dać mu poczucie bezpieczeństwa?

Smoczki uspokajające to doskonała alternatywa dla ciągłego przystawiania płaczącego malca do piersi. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu smoczka maluszek szybciej i łatwiej zaśnie.

Ulubiony smoczek przyniesie również ukojenie gdy niemowlę jest przemęczone, marudne i potrzebuje wyciszenia. Warto stawiać jednak na produkty pochodzące od znanych i renomowanych producentów, które są w pełni bezpieczne i posiadają niezbędne atesty.

Smoczek uspokajający Flexy https://www.nanobebe.pl/smoczek-flexy to innowacyjny produkt, który zyskał sympatię wielu rodziców. Transparentne elementy i nowoczesna forma sprawiają, że smoczek jest atrakcyjny i wzbudza zainteresowanie u najmłodszych.

Front dodatkowo wykończony silikonową gumą doskonale przylega do ust malca i nie powoduje odcisków. Końcówka smoczka jest elastyczna i doskonale dopasowuje się do niewielkiej buźki małego dziecka.  Smoczek wykonany jest z bezpiecznych materiałów, pozbawionych barwników i substancji zapachowych.

Odpowiednia forma promuje zdrowy rozwój jamy ustnej i zapobiega powstawaniu wad zgryzu, które są częste w przypadku niemowląt korzystających z nieodpowiednich smoczków.

Warto zadbać o higienę jamy ustnej dziecka

Smoczek tak samo jak gryzaczki czy butelka do karmienia powinien być regularnie dezynfekowany. Przed pierwszym użyciem produkt warto wygotować lub sparzyć gorącą wodą.

Duże znaczenie ma również regularna i prawidłowa higiena jamy ustnej. Po każdym karmieniu dziąsła można delikatnie oczyścić przy pomocy silikonowej szczoteczki nakładanej na palec.

Podczas wieczornych czynności pielęgnacyjnych pierwsze ząbki warto umyć szczoteczką z odrobiną pasty odpowiedniej dla niemowląt i małych dzieci.

Nauka higieny jamy ustnej pomoże zapobiec wielu problemom i przykrym dolegliwościom w przyszłości.